Cairn terier

Na stránce věnované plemeni Cairn teriér naleznete následující témata:

Poradcem chovu je Alena Košťálová, Na Polníku 212, 250 90 Nové Jirny, tel.: 722129059, atasi@seznam.cz

Veškeré náměty a připomínky, které Vám zde chybí směřujte na e-mailovou adresu atasi@seznam.cz - předmět "Cairn teriér"

Podmínky chovnosti:

Cairn terier je zařazován do chovu na základě jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě (kromě dorostu) s výsledkem PES – Výborný, FENA – Výborná nebo Velmi dobrá.

Pro chovnost je třeba si nechat od rozhodčího(sk.3) spočítat zuby, zkontrolovat případný zálomek na ocase a změřit výšku. Toto dát zapsat do posudku z výstavy, který slouží pro uznání chovnosti.

Věk pro zařazení do chovu: pes od 15ti měsíců neomezeně, fena od 15ti měsíců do 8 let věku.

Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce

O plemeni:

Jméno cairn teriér je odvozeno od slova „cairn“, které znamená kámen, hromadu kamení, či z kamení navršenou mohylu, označující místo posledního odpočinku zemřelého. Předkové cairn teriéra byli používáni kromě jiného jako lovečtí psi při lovu kunovitých a jiných menších šelem, zalézajících do děr mezi kameny navršených mohyl. Označení cairn teriér se používalo již v 16.stol, ale pouze ve smyslu obecném, ne jako označení psa určité plemenné příslušnosti. Šlo zkrátka o běžné, pracovně obvyklým způsobem používané nízkonohé teriéry, kteří navíc nalézají uplatnění při hubení hlodavců a hlídaní objektů.
Psi, které můžeme pokládat za předky dnešního cairn teriéra, se vyskytovali hojně na statcích a usedlostech na západním pobřeží Skotska a na ostrovech k němu přiléhajících, Mull Harris, ale také Skye aj.Chovatelské stanice:

Hoity-Toity Gang

Majitel: Lucie Vynikalová
E-mail: l.vynikalova@gmail.com
Telefon: 775316327
Web: www.cairnterrier.cz

V případě zájmu zveřejnit Vaší chovatelskou stanici a jste členem KCHMPP o.s. zašlete vyplněný formulář na e-mail atasi@seznam.cz.
Formulář ke stažení:

ZDE (.doc)Krycí psi:


Chovné feny:Inzerce:

Formulář pro zveřejnění inzerce našich členů ke stažení zde:
ZDE (.doc)Fotogalerie