Východoevropský ovčák

Na stránce věnované plemeni Východoevropský ovčák naleznete následující témata:

Poradcem chovu je Jana Ošoncová, Gagarinova 13, 692 01 Mikulov, tel.: 608 719 260, jaena@post.cz

Veškeré náměty a připomínky, které Vám zde chybí směřujte na e-mailovou adresu jaena@post.cz - předmět "Východoevropský ovčák"

Podmínky chovnosti:

Východoevropský ovčák je zařazován do chovu na základě bonitace, nejdříve od 15ti měsíců věku, jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě (kromě dorostu) s výsledkem Výborný nebo Velmi dobrý.

U psů i fen je povinné informativní vyhodnocení RTG DKK.

Věk pro zařazení do chovu: pes od 18 měsíců neomezeně, fena od 18 měsíců do 8 let věku.

Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce

O plemeni:

Plemeno vznikalo v SSSR od roku 1940. Chov byl vedený za účelem získání psů co nejvhodnějších ke službě v armádě, v pohraničních útvarech, ve vojsku a orgánech vnitřní bezpečnosti a ve strážní službě národního hospodářství v různých klimatických podmínkách země. V letech 1924 až 1936 bylo do SSSR přivezeno několik nevelkých skupin německých ovčáků různého typu a kvality. Byl zadán úkol vytvořit na základě těchto jedinců nové plemeno ovčáků, více schopné použití v přírodních a klimatických podmínkách SSSR. Proto byla v chovu využita krev místních psů neznámého původu, ale žádoucího fenotypu. Výsledkem cílevědomé selekce bylo plemeno nazvané „Východoevropský ovčák“. První standard byl schválený v roce 1955. Roku 2002 byl standard plemene přijat Ruskou kynologickou federací (RKF).Chovatelské stanice:

V případě zájmu zveřejnit Vaší chovatelskou stanici a jste členem KCHMPP o.s. zašlete vyplněný formulář na e-mail jaena@post.cz.
Formulář ke stažení:

ZDE (.doc)Krycí psi:


Chovné feny:Inzerce:

Formulář pro zveřejnění inzerce našich členů ke stažení zde:
ZDE (.doc)Fotogalerie