Pyrenejský mastin

Na stránce věnované plemeni Pyrenejský mastin naleznete následující témata:

Poradcem chovu je Helena Beranová, Čistá 92, 569 56, tel.: 608 382 424, odkremilka@seznam.cz

Veškeré náměty a připomínky, které Vám zde chybí směřujte na e-mailovou adresu odkremilka@seznam.cz - předmět "Pyrenejský mastin"

Podmínky chovnosti:

Pyrenejský mastin je zařazován do chovu na základě bonitace nejdříve od 18ti měsíců věku a jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě (kromě dorostu) s výsledkem Výborný nebo Velmi dobrý.

U psu i fen je povinné vyhodnocení RTG DKK do stupně D (3/3) včetně. Jedinec s DKK D může být spojován pouze s jedincem s výsledkem DKK A.

Věk pro zařazení do chovu: pes od 18 měsíců neomezeně, fena od 18 měsíců do 8 let věku.

Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce

O plemeni:

Mohutný až obrovitý pes ze dvou třetin bílého kožichu, vždy s výraznou maskou na hlavě, zbarvenými ušima a znaky po těle. Takový ochránce stád a pastevců navazuje na své předky známé již více jak před 3000 lety. Povinnost chránit velká stáda ovcí a krav až o 1000 kusech, bránit pastevce při vyhledávání nových pastvin nyní mimo zemi původu nahrazuje ochrana rodiny nebo majetku. Tento klidný, chytrý a milující pes je neustále po Vašem boku. Ani jeho robustnost mu neubírá na aktivitě, když chce dohoní i divokého králíka. On sám upřednostňuje běh před chůzí. Drsná srst uzpůsobená horskému počasí při jednotýdenním vykartáčování a díky své samo-čistící schopnosti působí stále čistě. Mezi pravidelnosti patří i čištění uší a každodenní ranní odstraňování ospalků z očí, způsobených odhalením oka povolenými dolními víčky. Nezapomínáme ani na zkracování drápků paspárků na pánevních končetinách. Paspárky sice nejsou pro chov a výstavy povinné, ale jsou velkou předností kvality. Po Vašem laskavém boku, optimální výživě a dostatku prostoru a pohybu budete mít vedle sebe 9 - 10 let spolehlivého kamaráda.

Pyrenejský mastin na NV pyrenejských plemen ve FranciiChovatelské stanice:

V případě zájmu zveřejnit Vaší chovatelskou stanici a jste členem KCHMPP o.s. zašlete vyplněný formulář na e-mail odkremilka@seznam.cz.
Formulář ke stažení:

ZDE (.doc)Krycí psi:


Chovné feny:Inzerce:

Formulář pro zveřejnění inzerce našich členů ke stažení zde:
ZDE (.doc)Fotogalerie