Katalánský ovčak

Na stránce věnované plemeni Katalánský ovčák naleznete následující témata:

Poradcem chovu je Jana Ošoncová, Gagarinova 13, 692 01 Mikulov, tel.: 608 719 260, jaena@post.cz

Veškeré náměty a připomínky, které Vám zde chybí směřujte na e-mailovou adresu jaena@post.cz - předmět "Katalánský ovčák"

Podmínky chovnosti:

Katalánský ovčák je zařazován do chovu na základě bonitace nejdříve od 15ti měsíců věku a jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě (kromě dorostu) s výsledkem Výborný nebo Velmi dobrý.

U psů i fen je povinné vyhodnocení RTG DKK do stupně D (3/3) včetně.

Věk pro zařazení do chovu: pes od 18ti měsíců neomezeně, fena od 18ti měsíců do 8 let věku.

Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce

O plemeni:

Původem tento ovčácký pes pochází z katalánské oblasti Pyrenejí, přesněji jeho zrod je přisuzován údolí řeky Fresser. Jeho následné rozšíření se řídilo chovem ovcí, tedy do všech oblastí Katalánie. Katalánsko je severošpanělská provincie, která se rozprostírá od španělsko-francouzských hranic podél pobřeží směrem na sever až k Pyrenejím.
Pejsek střední velikosti, plný temperamentu, inteligentní, vytrvalý a zdravý, bez genetických chyb. Jeho vznešený výraz a živost Vás učaruje ke společným chvílím. Stejně jako žil v těsném kontaktu s pastevcem po mnoho generací. Zvládá plnit nejen jeho příkazy, ale je natolik schopný, že stádo ovládá i pomocí svých vlastních zkušeností a nedovolí jedinému kusu se vychýlit od tisícihlavého stáda. Naopak je schopný na vyžádání pastevce oddělit z ohrady kusy určené na porážku nebo ke stříhání.Chovatelské stanice:

V případě zájmu zveřejnit Vaší chovatelskou stanici a jste členem KCHMPP o.s. zašlete vyplněný formulář na e-mail jaena@post.cz.
Formulář ke stažení:

ZDE (.doc)Krycí psi:


Chovné feny:Inzerce:

Formulář pro zveřejnění inzerce našich členů ke stažení zde:
ZDE (.doc)Fotogalerie