Brazilský buldok

Na stránce věnované plemeni Brazilský buldok naleznete následující témata:

Poradcem chovu je Jana Ošoncová, Gagarinova 13, 692 01 Mikulov, tel.: 608 719 260, jaena@post.cz

Veškeré náměty a připomínky, které Vám zde chybí směřujte na e-mailovou adresu jaena@post.cz - předmět "Brazilský buldok"

Podmínky chovnosti:

Brazilský buldok je zařazován do chovu na základě bonitace nejdříve od 15ti měsíců věku a jedné výstavy pořádané klubem v jakékoliv třídě, kromě dorostu s výsledkem max VD. Povinné vyšetření DKK, s výsledkem max D/D (3/3).

Věk pro zařazení do chovu: Pes od 15 měsíců neomezeně. fena od 15 měsíců do 8 let věku.

Počet vrhů: 1 vrh v jednom kalendářním roce

O plemeni:

Brazilský buldok byl vyšlechtěn z buldoků, které do Brazílie přivezli evropští přistěhovalci na počátku 18. století. V té době se chovalo v jižních provinciích Brazílie mnoho dobytka nadivoko a buldoci se využívali hlavně k odchytávání dobytka v divočině a původním pralese. Účastnil se hnaní velkých stád a zejména naháněl zatoulané kusy. Při porážkách dobytka aktivně pomáhal a jeho hlavní funkcí bylo přidržet divoké kusy, kdykoliv to bylo potřeba. Buldoci se jako pracovní psi vybírali prakticky náhodně, takže někteří psi bývali velmi nízcí, což byla velká nevýhoda při honění dobytka na dlouhé vzdálenosti a také někdy nedokázali vystopovat a zajistit zatoulaný kus. A ti, kteří byli kříženi s vysokými plemeny, zase ztratili instinkt lovce, přesnost pohybů a navíc je více ohrožoval dobytek, když se bránil rohy a kopyty. Jaký tedy byl správný typ tohoto plemene? Tělo muselo být silné. Hlava široká se silnými čelistmi, čenich široký a silný, ale ne tak krátký jako u pravého buldoka, ale zase ne tak dlouhý jako u bulmastifa, aby se mohl zakousnout a znehybnit dobytek bez ohledu na jeho váhu. Povaha ostražitá a klidná s duchem bojovníka a smyslem pro přátelství. Tyto povahové rysy musí být dostatečně vyvážené tak, aby pes znal své hranice a dokázal se ovládat natolik, aby vždy poslouchal příkazy honáka. A na základě těchto pracovních požadavků se vyšlechtil brazilský buldok.Chovatelské stanice:

Pet for Every

Majitel: Iveta Cardová
Adresa: Hradišťský Újezd 4, 336 01 Blovice
E-mail: CardovaIveta@seznam.cz
Telefon: 608970034
Web: www.petforevery.estranky.cz

V případě zájmu zveřejnit Vaší chovatelskou stanici a jste členem KCHMPP o.s. zašlete vyplněný formulář na e-mail jaena@post.cz.
Formulář ke stažení:

ZDE (.doc)Krycí psi:


Chovné feny:

SAMIRA SA MOLOSSO DI JERIVA

SAMIRA SA MOLOSSO DI JERIVA

Číslo zápisu: N Reg/BRB/1/-18/17/18
Datum narození: 2017-01-07
Barva: ČOKOLÁDOVÁ, BÍLÉ ZNAKY
Výška: 48cm
Váha: 36kg
HD: 3/3
Otec: NOBILIS CANIS ARGUS I
Matka: SAMOA BT MOLOSSO DI JERIVA
Výstavní ocenění: 3x V1,3x CAC, 3x BOB, NV
Jméno a příjmení majitele: Iveta Cardová
Adresa: HRADIŠŤSKÝ ÚJEZD 4, BLOVICE 33601
Telefon: 608970034
E-mail: CardovaIveta@seznam.cz
Web: www.petforevery.estranky.czInzerce:

Formulář pro zveřejnění inzerce našich členů ke stažení zde:
ZDE (.doc)Fotogalerie