DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ

17.5.2022

Vážení majitelé a chovatelé kontinentálního buldoka.

Vzhledem k tomu, že se množí rozesílání emailů k propagaci klubu, který není zastřešený ČMKU vás musíme informovat, že plemeno kontinentální buldok je v České republice zastřešeno pouze naším klubem – KCHMPP ČR z.s.

Ujišťujeme vás, že klub KCHMPP ČR z.s. neuvažuje a nikdy neuvažoval, že by kontinentálního buldoka nezastřešoval.

Nyní k věci, proč toto sdělení:

V poměrně nedávné době byl z iniciativy bývalé poradkyně chovu M.S. založen spolek a vznikly jakési webové stránky, které se tváří jako chovatelský klub. Bohužel formou, že některé začínající chovatelé to může zmást a tím jim v budoucnu přidělat starosti. Nevíme proč byl tento spolek založen, ať už z důvodu vylákání peněz z majitelů nebo jen zviditelnění se,  v každém případě je tato snaha podivuhodná a vůči majitelům značně neetická až zákeřná. Nicméně vás musíme varovat před aktivitou Moniky Schovánkové (kdysi PCH našeho klubu), která zneužila interních informací KCHMPP a nyní sama či prostřednictvím dalších obtěžuje emaily naše členy, ve kterých je láká do jakéhosi "klubu", který ovšem není a pokud zodpovědní chovatelé nebudou chtít, nemůže být chovatelským klubem.

Prosíme všechny majitele a chovatele tohoto plemene aby byli obezřetní a zvážili jakékoliv kroky při komunikaci s touto osobou.

KCHMPP